DOĞUM HARİTASI

Adını pek çok kez duymuşuzdur doğum haritasının peki nedir bu harita ve ne işe yarar? Doğum haritası gökyüzünün doğduğumuz esnadaki haritasıdır. Ve bu harita yaşam potansiyellerimizi belirlememiz açısından bize yardımcı olan bir haritadır. Bu haritanın bir diğer adı da yıldızname veya yıldız haritasıdır. Hangi şehirde veya hangi ülkede doğmuş isek kısacası hangi gökyüzü altında doğduysak o anki gezegenlerin pozisyonları bizim bu doğum haritamızı oluşturur. Bu harita kişilerin kendilerini tanıması için oldukça önemlidir. Hangi zaman diliminde doğduğumuz, ne şekilde doğduğumuz ve hangi koşullarda doğduğumuz bizlerin tüm geleceğini belirlemektedir. Kişilerin doğum tarihine, yerine ve saatine göre oluşturulan doğum haritası sadece o kişiye özel bir harita olup başka kimsenin haritasına benzememektedir.

Doğum haritasını oluşturmak için astronomik ve matematiksel hesaplamalara gerek duyulmaktadır. Bu hesaplamalar ile ay, güneş ve gezegen konumlarıyla beraber bunların birbirleri ile olan ilişkileri tespit edilir.

Bu doğum haritaları kişilerle ilgili çok fazla bilgi verse bile asla kişilerin kaderini anlatmaz sadece kişilerin nasıl içsel donanımlara sahip olduğunu ve bunları nasıl kullanmaları gerektiği konusunda bilgi vericilerdir.