ETHEREUM NE KADAR

Bir gün daha geçmiyor ki teknoloji hayatımıza yeni bir yenilik getirmesin. Teknoloji ile her gün bir yenilik her gün bir farklılık. İşte teknolojinin yaşamımızı kolaylaştırması için bizlere sunduğu bir yenilik daha. Sanal paralar yani kripto paralar. Bu paralar dolar tl gibi olmasına rağmen onlardan farklı olarak fiziki olmayan paralardır. Ve bu paralara da her geçen zaman da bir yenisi eklenmektedir. Onlardan biri de Ethereum’dur.

Sanal para kullanıcılarının yakından takip ettiği kullanmayanların ise sadece adını duyarak yetindiği Ethereum temel olarak bitcoin ile aynı teknolojiye dayanır. Ethereum blockchain teknolojisine dayanan açık kaynak kodlu ir yazılım platformudur ve merkeziyetçi değildir. Vitalik Buterin tarafından geliştirilen bu platform kısa süre içerisinde vatandaşın dikkatini üzerine çekmeyi başarmış ve geliştiricisinin dahi beklemediği bir ilgi görmüştür. Yatırımcılar, bankacılar ve büyük şirketler tarafından daha çok tercih edilen kripto paralar ülkemizde oldukça fazla rağbet görmektedir.

Vatandaşın bu paralara gösterdiği rağbetten dolayı sırf bu paraların değerleri için kurulan ve takibini sağlayan siteler dahi bulunmaktadır. Öyle ki pek çok kişi bu paraları yatırım amaçlı kullandığından devamlı olarak bunların takibini yapmaktadır.

Bu siteler içerisinde yatırım24.com sitesi bu paraların değerlerini online çekerek kullanıcılarına en güncel fiyatı sunmaktadır. Ethereum’un Şuan ki fiyatı 676,61 Tl dir.  Sizde Ethereum ne kadar diye merak ediyorsanız linke tıklayarak siteden online olarak takibi gerçekleştirebilirsiniz.