Şehir içinde dubleks bir apartman dairesi dendiğinde, pek çok kişinin aklına sade ve modern bir dekorasyon geliyor. Neslihan hanımın evi ise bu düşüncenin anti tezi!

Son dönemde “az daha çoktur” düşüncesinin peşinden giden minimalizm fırtınalar estirse de, her zaman, herkes için az daha çok değil. Her şeyin fazla fazla olduğu mutlu bir kaos, tam da sevdiği şeyleri her zaman gözünün önünde tutmak isteyenlere göre. Neslihan hanım da evinde bu mutlu kaosu sevenlerden biri. Her evin sahiplerini yansıttığına inanıyor. Kendi evini de çok sevdiği doğayla, bitkilerle, canlı renk ve desenlerle dolduruyor. Hatta bu bitki işi öyle bir hal almış ki, evi adeta şehir içinde bir orman. 

Mobilya ve aksesuar seçimlerinde modern rustik görünüm hakim. Konfor her daim ön planda. Rustik parçalar ise eve adım atar atmaz insanı sanki bir kır evine götürüyor. Doğal ahşap mobilyaların ağaç formları hala üzerlerinde. Kütükler sadece sehpa gibi mobilya olmamışlar. Kesitleri duvarda duvar dekoru, büyük parçaları yer üstü aksesuarı. Tüm bu doğal ağaç işler Kastonya Wood Design’dan.

Neslihan hanımın dubleks evine adım atar atmaz ilk dikkat çeken şey bitkiler olacak. Çok fazla bitki.. Öyle çoklar ki özellikle de üst kat oturma alanında kendi bağımsızlıklarını ilan etmişler.

Evini tasarlarken en çok da Pinterest’te gördüğü görsellerden ilham almış ev sahibimiz. Zaten evde Pinterest vari fotojenik köşe çok. Özellikle de yatak odası dekorasyonu her açıdan hayalci bir ortama sahip. Unutmadan, yatak odasındaki duvar dekoru için alkışlar Neslihan hanımın 8 yaşındaki oğluna gidiyor. Sokaktan bulduğu eski bir kapağı sen seversin diye annesine getirmiş. Düşünmesi güzel, annesinin zevkini bilmesi ayrı güzel. Hayırlı evlat! 

Neslihan hanım, evinde küçük değişiklikler yapmayı, yeni renk, yeni desenler eklemeyi, yeni yeni bitkiler evlat edinmeyi, kısaca dekoru ile haşır neşir olmayı çok seviyor. Modern rustik evinde, özgün bir dekorasyon için ilham arayanlara fikir verecek, şahane bir tasarım var. Instagram’da @nesliinwonderland hesabından harikalar diyarına göz atmayı unutmayın. Devamı fotoğraf detaylarında, buyrun konuk olalım..