HASHTAGLARDA ÖNE ÇIKMA

Sosyal medya uygulamaları gün geçtikçe hayatımızın her alanına girmeye başladı öyle ki bu uygulamaları gün aşırı bir şekilde ve her fırsat bulduğumuzda gün içerisinde kullanmaya başladık. Özellikle buradaki paylaşımları takip etmemiz hem hayatın içine dair olmamızı hem de hayattan kopmadan somutlanmadan yaşamımıza devam etmemizi sağladı. Bu nedenle nere e olursak olalım bu uygulamalar sayesinde kendimizi hep gündemin içerisinde tutma imkanı yakaladık.

Günümüzde özellikle en çok kullandığımız sosyal medya uygulaması instagramdır. Herkesin bildiği gibi bu uygulama hayatımıza 2009 yılında girmiş olup facebook tarafından satın alınmasıyla getirilen özellikler ve güncellemeler ile bir anda patlamış ve şuan da da en geniş çevreye ulaşmış olan bir uygulamadır.

Biz bu uygulamayı kullanarak hayatın içine dair olmakla birlikte kendi hayatımızdan kesitler paylaşarak da bizleri takip edenlerin bu paylaşımları görmesini ve beğenmesini sağlamaya çalışırız. Paylaştığımız bu kesitler bazen bir video bazen de bir resim olur. Bu şekilde geniş kitlelere ulaşmak ve paylaşımlarımızın geniş kitleler tarafından beğenilmesi de bizleri oldukça mutlu eder.

Özellikle instagramın oldukça popüler bir uygulama olması ve her yaş grubundan kişiyi barındırması ve geniş kitleler tarafından kullanılıyor olması bu uygulamayı kullananların da popüler olma ve geniş kitleler tarafından tanınma isteğinin doğmasına sebep olmuştur. Hatta günümüzde instagram fenomenleri olarak da adlandırdığımız pek çok kişi bulunmaktadır ki bu kişilerin hesaplarına baktığımızda hem takipçi sayılarının hem de gönderilerinin beğenimi ve yorumlarının oldukça fazla olduğunu görmekteyiz. Bu sebeple bunlar geniş kitlelere hem daha çabuk ulaşmakta hem de daha fazla kişi tarafından tanınmaktadırlar.

Bu uygulama üzerinde tanınan ve popüler olan kişilerin yaptıkları paylaşımlar ve reklamlar ile ek gelir elde edebiliyor olmaları diğer kullanıcılarında dikkatini çekmiş ve bu alanlarda tanınan kişi olma isteklerini oldukça fazla pekiştirmiştir. Bir çok kişi bu alan ile ilgili internet üzerinden  araştırmalar dahi yapmışlardır. Peki instagram üzerinde nasıl daha popüler olabiliriz.

İnstagram uygulamasında etkileşimi arttırarak geniş çevrelere ulaşmanın en etkili yöntemlerinden biri de hashtag etiketidir. Bu etiketler ile paylaşımlarımızı geniş çevrelere gösterebilir ve popülerliğimizi arttırabiliriz.

Bir çoğumuz pek çok paylaşımda hashtag etiketlerinin olduğunu görmüştür. Özellikle  instagram fenomenleri bile paylaşımlarında bu etiketleri kullanmaya dikkat etmektedir. Çünkü bu etiketler adeta sihirlidir. Çünkü bu etiketler ile kişiler hem gönderilerini hem de hesaplarını instagramın keşfet bölümünde çıkartabilir ve böylece tanımadığı kişilerin dahi gönderilerini beğenmesini ve kendi hesabını takip etmesini sağlayabilir. Peki hashtaglarda öne çıkma nasıl olur? Öncelikle kullanacağınız etiketler paylaşımlarınıza uygun olmalı ve çok üst sayılarda kullanılmamalıdır. Ancak pek çok kişi bu durumun zaman alması nedeni ile hashtaglarda öne çıkma için ajansyenimedya.com sitesine başvurarak buradan bununla ilgili hile programı almaktadır.