Yumuşak Saplı Poşet
Yumuşak saplı poşetler şık görünümlerinden ötürü pek çok mağaza tarafından tercih edilen poşet modellerinden biridir. Şık görünümün yanı sıra özel sapları sayesinde rahat bir taşıma avantajı edilmesinde etkili olan poşetler pek çok farklı boyutta ve modelde üretilebilmektedir. Bu sayede poşetlerin kullanım alanları her geçen gün artmaktadır.
Poşet üretimlerinin tamamında aynı kalitede plastikler kullanılmamaktadır. Bu durum yumuşak saplı poşet üretimleri için de geçerlidir. Firmalar, yetkililer ile görüşmelerinden sonra kalın ya da ince olarak üretim yaptırabilmektedir. Poşet üretimlerinde tercih edilecek olan plastik kalitesi, poşetin hangi alanda kullanılacağına göre değişim göstermektedir. Özellikle ağır yükler için kalın materyallerin tercih edilmesi önerilmektedir. Çünkü kalın plastik ile üretilen modellerde taşıma kapasitesi daha yüksektir. Yumuşak saplı poşet fiyatları da poşetler için seçilen materyalin kalınlığı, poşetin büyüklüğü ya da baskı tipi gibi unsurlar üzerinden belirlenmektedir.
Yumuşak Saplı Poşet Çeşitleri
Geçmiş yıllarda poşet modelleri tekdüze olsa da günümüzde hemen her şekilde poşet imali yapılabilmektedir. Yumuşak saplı poşet çeşitleri de bu sayede birden fazla alternatif üzerinden satılmaktadır. Firmalar, çeşitleri de satacakları ürünlere göre yapmaktadır. Baskılı ya da baskısız modelleri olan yumuşak saplı poşetlere içten körük eklenebilmektedir. Yanlara da verilebilen körükler sayesinde poşetler içleri açıldığında genişlemektedir. Genişleme ise poşetlerin daha fazla yükü bireylere zorluk yaşatmadan taşıma olanağı tanımaktadır.