Duyduk ki, daha önceki evine konuk olduğumuz Büşra Hanım, evini değiştirmiş. Ee ne duruyoruz dedik ve yeni evde bulduk kendimizi. Evden önce Büşra Hanım’ı bir hatırlatalım. Malum, üstünden zaman geçti.

Kendisi tasarımcı, eşi de iç mimar. Yani bu zevkli ev, ortak çalışmanın ürünü. Mobilyalar kendi imalatları, tasarım da zaten kendi işleri. Yeni eve geçince değişiklik isteyen yetenekli çift, “yeni ev, yeni renkler” deyip başlamış renkler üzerinde oynamaya.

Daha önceki evde pastel tonlarla tamamlanan mobilyalar, yeni evde daha keskin tonlarla bir arada. Grinin serin havası esiyor artık. Tabii, bütün dekorasyon griye bırakılmamış. Beyaz ve siyahla salonun, karakteri öne çıkarılmış. 

Salonun renkleri modern, duruşu klasik, hatta biraz romantik. Kapitone koltukların yanı başında duran abajurlar, evin birçok köşesinde bizi karşılayan çiçekler, Büşra Hanım’ın eski evinden kalan romantik geleneği yaşatmış.

Daha önceki evinden kalanlardan bahsetmişken… Duvarları süsleyen kara kalem tablolar da eski evden. Ama tabi yeni bir çehreyle. Kara kalem çizimleri kaplayan ayna çerçeveler, salonda kullanılan taşlı avizeyle oldukça uyumlu durmuş. Hem de evin ışıltısında üstüne düşeni yapmış.

Salonun sanatsal dokunuşlarında sadece kara kalem tablolar yok. Duvarlarda ve kırlentlerde yer alan Fornasetti baskılar da modern duruşlarıyla salonda yerini almış.

Daha fazla uzatmayıp sizi evle buluşturacağız. Ama, son olarak bir de balkondan ve içindeki o mükemmel ferforje masa ve sandalyeden bahsedelim. Balkona, siyahın asaletini getiren bu parçalar, renkli çiçeklerle güzel bir kontrast yaratmış.

Kendi imalatları olan mobilyalar Renk Mobilya’dan, aksesuarlar da Cocosh House’dan.

Takip etmek isteyenler için, ev sahimizin güzel sunumlarla renklendirdiği Instagram hesabı:@ellabybusraaydn

Hadi artık konuk olma zamanı…